פורומים ארכיון שידורים לוח שידורים רדיו ללא הפסקה ראשי       
פרופסור רפי קרסו ראשי | התוכנית האחרונה | צור קשר | RSS | ארכיון התוכנית
 


שיחות נבחרות

כבר שנים מכנים את פרופסור רפי קרסו "הרופא הלאומי", אבל רבים רואים בו הרבה יותר מכך: מושיע של ממש שבזכות העצה הטובה שהעניק להם באחת מתכניות הייעוץ שלו, חייהם השתנו לטובה עד ללא הכר. פרופ. קרסו הוא פרופסור (למדעי המוח ומערכת העצבים) במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, M.D., מנהל המחלקה הנוירולוגית, מרפאת הכאב והמרפאה לרפואה משלימה בבית החולים "הלל יפה" בחדרה. פרופ. קרסו מלמד למעלה מ-35 שנים סטודנטים לרפואה ולפסיכולוגיה, נוירולוגיה ומדעי המוח, הוא משמש כחבר הוראה בכיר נלווה (מקביל לפרופסור-חבר) בבית הספר לרפואה ע"ש רפפורט בטכניון בחיפה, וכן שימש כפרופסור אורח לרפואה התנהגותית באוניברסיטת בוסטון בארה"ב וכפרופסור אורח בחוג לנוירולוגיה ונוירוכירורגיה של בית הספר לרפואה באוניברסיטת תל-אביב. פרופ. קרסו הוא בעל תואר "מוסמך" (מאסטר) ובעל דיפלומה בנוירולוגיה מטעם בית הספר ללימודי המשך ברפואה של אוניברסיטת תל-אביב, בעל מומחיות מלאה בנוירולוגיה בארץ ובעל מומחיות מלאה בעכוב תהליכי הזדקנות (anti-aging) בארה"ב. כמו כן מנהל פרופ' קרסו שתי מרפאות פרטיות בת"א, האחת לטיפול בכאב, והשניה לאנטי-אייג'ינג תחומים בהם הוא נחשב לאחד המומחים המובילים בארץ.

כאשר היה בן 14 כבר תרגל שימוש בהיפנוזה והמשיך בכך גם במהלך שרותי הצבאי, אז זכה לכינוי "החייל המהפנט". שנים לאחר מכן, בהיותו יושב-ראש האגודה הישראלית להיפנוזה קלינית ומחקרית, היה מיוזמי חוק ההיפנוזה בישראל, חוק המאפשר רק לרופאים, רופאי-שיניים ופסיכולוגים לעסוק בתחום. פרופסור קרסו טוען שיש לו זמן מספיק כדי להתמסר לעיסוקיו הרבים ואינו מתעייף מאחר שהוא מצליח להפנט את גם את עצמו מדי יום למשך עשרים דקות ואחר כך הוא ממשיך בענייניו "כמו חדש". אגב, כשהיה סטודנט מימן את לימודיו בעזרת שתי עבודות במקביל, אחת מהן כמהפנט (העבודה השנייה אגב, היתה מופעי קוסמות).

פרופ' קרסו הוא חובב מושבע של מוזיקה ושל אוכל, ובעבר אף שימש כמבקר מסעדות של תחנת הרדיו "קול הדרך לעסקים" וכתב בעיתונות בנושאי אוכל. לאחר סיום משימה זו, גזר על עצמו דיאטה והשיל שלושים ק"ג.  

פרופ' רפי קרסו הוא יליד שנת 1945, נשוי לנימה, מתרגמת ומספרת סיפורים, אב לרוני, טל, מיכל ונועה, וסב לגיא, יותם ויעל. בנוסף על עיסוקיו ברפואה ובתקשורת, רדיו טלויזיה ועיתונות, הוא עוסק בפיסול, ופסלי חוצות שלו מקשטים מקומות שונים בארץ כמו מוזיאון תפן, מכללת וינגייט, וערים כחדרה, כפר-סבא, אשדוד, נתניה ועוד.

 

שאלנו את פרופסור רפי קרסו מה הדבר הראשון שעולה לו לראש כשהוא נתקל במילים הבאות:

פוליטיקה - גועל נפש

זוגיות - כיף לא נורמלי

ספורט - הלוואי שהייתי אוהב

ילדים - הדבר הכי חשוב ויקר שקיים בעולם - בשביל זה שווה לחיות ולמות

תרבות - החלק הכייפי ביותר בלוח הזמנים

מאזינים - חברים, תלמידים, אהובים ובזכותם אני קיים ברדיו

מוסיקה - אהבת חיי, נמצאת תמיד סביבי

אינטרנט - התמכרות שצריך להיגמל ממנה ולשמחתי עוד לא התמכרתי לחלוטין, מסוכנת לאנשים חולים (או היפוכונדרים) המוצאים ברשת מידע אודות הדברים הקשים ביותר ואינם יודעים כיצד להתמודד עם המידע.

כסף - אמצעי לאושר, רחוק מלהיות האושר ומביא הרבה צרות (אבל צרות יותר גדולות שהוא חסר)

שנת  2038  - לא בקדנציה שלי (בצרפתית: אחרי המבול)

טלוויזיה - עושה כבר 13 שנה. ומאוד אוהב

רדיו - נסיעה באוטו (הזמן היחיד שיש באמת לשמוע רדיו)

 
  
 

שי ודרור
משעל על הבוקר
גבי גזית
זהבי עצבני
ספורט
ורדה רזיאל ז'קונט
עמנואל ובן
יוסי סיאס
החיים על פי שפטל

דידי הררי
איריס קול
עו"ד יורם שפטל
שלומית תמיר
איציק הליצן
פנינה בת צבי
המגשר
מדברים על אהבה
המקלט עם שי גולדשטיין
אלון גל
מיכל דליות
פרופ' רפי קרסו
מישהו מטפל בך
רבקה מיכאלי
אולגה רז
הרב אפרים בן צבי
המימד השביעי
שיחות לילה

ארכיון שידורים
פודקאסטים
רדיו שבת עברית
לוח שידורים
פספוסים
פורומים
על הרדיו
תנאי שימוש באתר
About Us

שידור חי
פייסבוק
יוטיוב
אקטואליה
הומור וצחוק
תרבות ופנאי
צרו קשר
 

פיתוח אתר: Cyberserve